“הו הו הא הא הא” – סדנאות יוגה צחוק

מפגש יוגה צחוק הינו רעיון של צחוק חברתי

שהגה אותו ד”ר מדאן קטארייה, רופא הודי בבומביי.

הוכח מדעית שצחוק טוב לבריאות. הוא משחרר חרדות, מחזק את המערכת החיסונית, מפחית דיכאון, מעלה את הביטחון העצמי ומשפר את התקשורת הבין אישית ומשפר את ההרגשה הכללית.

כאשר חקרו את הצחוק הוכח שכאשר אנו צוחקים, עולה רמת האנדרופינים המופרשים במוח. האנדרופינים נחשבים לסמים הטבעיים שהגוף מפריש. בנוסף, בעת צחוק עמוק מופעלת הסרעפת ולכך יש השפעה על מערכת הנשימה. הנשימה העמוקה המלווה הפעלה סרעפתית מרחיבה את הריאות, ממריצה את מערכת הדם ומעשירה את כמות החמצן בדם.

בעת הצחוק הגוף מקבל בשמחה מה שמכונה לעיתים קרובות עיסוי פנימי. ד”ר פריי כתב בספרו “שיגעון מתוק-חקר ההומור” בשנת 1968: “צחוק עמוק ולבבי דומה לתרגול אירובי”, וזאת משום שבשעה שאנו עוסקים בצחוק עמוק כמעט כל המערכות שבגופנו מופעלות. עשרים שניות של צחוק עמוק גורמים ללב אותו עיסוי שמספקת חתירה במשוטים 3 דקות. ובקיצור….בריאות הנפש והגוף.

במהלך הסדנא מופעלים המשתתפים במפגש בתרגילי צחוק… בהתחלה הצחוק מאולץ, מזויף, אבל זה לא משנה. המוח לא מבדיל בין צחוק מאולץ לבין צחוק אמיתי. השרירים מופעלים בכל מקרה והאנדורפינים מופעלים בהתאם. הצחוק הראשוני מוביל לחוויית צחוק עמוקה וחזקה מבלי שנהיה תלויים בחוש ההומור. בסוף השיעור כשמגיעים לרוויה ולעייפות עושים מדיטציית צחוק. שוכבים על הגב, נושמים נשימות עמוקות ומשחררים עודפי צחוק.

תועלת נוספת וחשובה לא פחות היא שכאשר צוחקים ביחד במשך שעה אנשים נפתחים אחד לשני, מרגישים קרובים יותר, נינוחים אחד ליד השני במצב שחרור אנרגיה וברק בעיניים.

סדנאות יוגה צחוק נערכות על ידי “שמחת הלב” ברחבי הארץ.

מה לומדים בסדנא?

  • הפעלת קבוצה על ידי תרגלי יוגה צחוק.
  • פילוסופית היוגה צחוק.
  • השפעות הצחוק על גוף ונפש.
  • כיצד מפעילים יוגה צחוק.
  • התמודדות עם מצבים קשים.
  • צחוק, מוסיקה ועוד.

 

ליצנות רפואית – מהי? ליצנות רפואית הינה שיטה יחודית המתמחה בתרפיה וטיפול תוך שימת דגש על הפן האנושי, בדרך של דמיון ופנטזיה, הומור וצחוק, שיטת ליצנות רפואית התפרסמה בסרט “פאטץ אדאמס” והוכחה במרוצת השנים כמוצלחת ומקצרת תהליכי הבראה ושיקום, כיום מופעלים בישראל למעלה מ 320 איש העוסקים בתחום של ליצנות רפואית. למידע נוסף אודות שרותי “שמחת הלב ליצנות רפואית” » לחצו כאן