בואו להכיר ברצינות...
את הצוות
הכי מצחיק שקיים!

עם אף אדום והמון שמחה בלב,
צוות הליצנים והמדריכים שלנו מכניסים צחוק ובריאות לחייהם של אלפי חולים
ומכשירים את הדור הבא של הליצנים הרפואיים.
זה הזמן להכיר את האנשים שמאחורי החיוכים.

"בסוף זה לא ישנה כמה נשימות נשמת, אלא כמה רגעים עצרו לך את הנשימה"   (שינג שיונג)

"בסוף זה לא ישנה כמה נשימות נשמת, אלא כמה רגעים עצרו לך את הנשימה"   (שינג שיונג)

יעל פרחי נקש

"סופלינה"

קצת עליי

נולדתי בצרפת ועליתי לעיר הקודש ירושלים, אוהבת לצחוק ולהתחבר לילדה שבי. כשחיפשתי פעילות התנדבותית נחשפתי לארגון שמחת הלב והגעתי ליום היכרות. הקליק היה מיידי – פתאום מצאתי את יעל הצוחקת והשובבה והבנתי שאני צריכה לחזור ל"יעל המקורית"… כך הצטרפתי לצוות והפכתי ל"סופלינה הליצנית".

מה אני עושה ב"שמחת הלב"

אני מדריכה בכירה בהכשרת ליצנים רפואיים, מרכזת את תחום הכשרת מנחי יוגה צחוק וכמובן – עוזרת לאנשים להחזיר את ה"נקודה השובבה" ולהתחבר לדברים הקטנים שיוצרים שמחה (ובריאות) גדולה.

"כדי לקדם אדם עליך לעבוד עם היכולות שלו ולא עם המגבלות שלו"

ג'ף גורדון

"ד"ר פלונטר"

קצת עליי

לפני הכל אני סקרן מאוד. אוהב לגלות אנשים, אוהב להשתטות ובעיקר להיות חופשי וספונטני. "שמחת הלב" והעבודה כליצן רפואי אפשרה לי לפעול ממקום חופשי ונקי, ולעזור לאנשים במצבים קשים מאוד. אני מרגיש שהעבודה כליצן רפואי תורמת לי לא פחות מאשר למטופלים.

מה אני עושה ב"שמחת הלב"

אני מדריך בכיר בהכשרת ליצנים רפואיים, משמח חולים קשים, כולל פוסט טראומטיים. בין השאר, פיתחתי תכנית ייחודית לתרפיה בליצנות טיפולית עם נגמלי סמים ואלכוהול.

"לעולם אל תאמר לא !"

רוני יושע

"ג'פטו"

קצת עליי

אם יש דבר אחד שאני לא יודע, זה מה הייתי עושה לולא חוש ההומור… הדבר שמלווה אותי כבר שנים הפך לחלק משמעותי ומרכזי בחיי כשהצטרפתי למשפחת "שמחת הלב". למדתי להעריך את כוחו של רגע אחד של צחוק – ששווה הרבה שנות חיים, ולא לוותר על השמחה גם לאלה שקשה להם לצחוק ולבטא אותה. את הכלים האלה אני מביא לידי ביטוי גם בחיי הפרטיים, כאדריכל ומעצב פנים.

מה אני עושה ב"שמחת הלב"

מסייע למטופלים ובני משפחותיהם להפוך את הקושי לחיוך, ומדריך בכיר בהכשרת ליצנים רפואיים

"חשבתי שאני ליצן וגיליתי שאני קוסם... שמרפא אנשים באמצעות השליחות שבהומור"

ניב יושע

"נאפו"

קצת עליי

מאז שהייתי צעיר נחשפתי לצחוק ולהומור, ולכן היה טבעי בעיניי ללמוד משחק ואימפרוביזציה – ולאחר מכן להשתלב בעולם הליצנות הרפואית. היום נאפו – הליצן שאני מגלם, שומר עליי ואני עליו, כאשר בכל פעם מישהו מ"שנינו" מושך בחוטים ודואג שהדברים יסתדרו!

מה אני עושה ב"שמחת הלב"

מפיץ אור ואהבה בקרב חולים ומטופלים, אבל גם בקרב מטפלים – רופאים ואחיות, וגם קשישים וסתם אנשים מהרחוב. מדריך בכיר בהכשרת ליצנים רפואיים.

 

"לא משנה מה אתם עושים - תפעלו מתוך חדוות יצירה ובשמחה פנימית, ותצליחו"

סיגי בן לולו

"כוכבית"

קצת עליי

לא נולדתי ליצנית. הגעתי אל התחום בערך בגיל 40 כשהתחלתי לחוש שאני "מאבדת את עצמי" בתוך מירוץ החיים ואז, כמובן לא במקרה – נתקלתי בפרסום על אוטובוס "רוצה להיות ליצן רפואי?". עניתי כן, והשאר היסטוריה… אני מוצאת במקצוע הזה הזדמנות להעצמה אישית וכמובן לנתינה אינסופית.

מה אני עושה ב"שמחת הלב"

מרכזת את פעילות App-Medic – יחידת המתנדבים בחדרי המיון. מרכזת את פעילות הליצנים הרפואיים בירושלים.

"כשאתה נותן, אתה מקבל הרבה יותר"

רווית רייכמן

רווית רייכמן

כשהייתי נערה צעירה, אחד הדברים שחסרו לי יותר מכל היו הליצנים הרפואיים. במהלך סדרה ארוכה של ניתוחים שעברתי רציתי מאוד שמישהו יבוא וישמח אותי אולם זה לא היה קיים. לאחר הצבא החלטתי להקדיש חלק נכבד מחיי לעשייה למען האחר וכך הצטרפתי למשפחת שמחת הלב. כך למדתי לקבל את עצמי, לאהוב את עצמי ולהעניק בלי סוף.

מה אני עושה ב"שמחת הלב"

ליצנית רפואית בבתי חולים ומרכזי טיפול, ורכזת מתנדבים ארצית המלווה באופן אישי את כל הליצנים הרפואיים.